Doporučujeme termoprádlo z ovčí merino vlny

Merino oblečení má specifické vlastnostmi jakou je vysoká výhřevnost, díky které se úspěšně používá i u malých dětí, které ještě nemají vyvinutou tělesnou termoregulaci. Prospěšné je samozřejmě pro všechny sportovce i na běžné každodenní nošení.

Máme pro vás několik tipů na funkční merino prádlo. To se hodí i v nastupujícím létu, kdy jsou rána a večery ještě hodně chladné a teploty často klesají i bodu mrazu.

Kalhoty z merino vlny

Zaručují vynikající odvod potu i dobrou izolaci proti následnému prochladnutí (po ukončení sportovní aktivity). Navíc je tento přírodní materiál – merino vlna vhodná i pro alergiky a osoby s kožními problémy. Merino vlna je navíc lehčí než klasická vlna. 

Merino materiál dobře izoluje proti chladu a udržuje tělo v teple, i když navlhne. Výborně izoluje, reguluje tělesnou teplotu, absorbuje a uvolňuje vlhkost. Nošením vlny přímo na tělo zachováte tělesnou teplotu i při náročných sportovních činnostech. Zimomřiví si ji však pochvalují i v běžném životě, protože opravdu funguje.

O ovcích plemene Merino

Merino ovce jsou původem ze Španělska, ovšem dnes jich nejvíce žije v Austrálii. Ta nejkvalitnější merino vlna pochází z Nového Zélandu, kde jsou tvrdší přírodní podmínky.

Každá Merino ovce vyprodukuje ročně 3 až 18 kg vlny s výtěžností okolo 50 % čistého vlákna, ze kterého se pak vyrábí jedinečné sportovní oblečení do chladného počasí.

Co vše se vyrábí z merino vlny?

  • merino mikiny
  • merino kalhoty - obojí do extrémního počasí
  • merino ponožky pro cyklistiku, běh, outdoor
  • merino trička s dlouhým i krátkým rukávemm
  • merino spodní prádlo
  • merino kukly

A mnoho dalších funkčních doplňků.