V zimě hřeje, v létě chladí, to je termoprádlo

Termoprádlo má výjimečné vlastnosti. V létě vás díky funkci odvodu potu příjemně ochladí. Jaké termo prádlo vybrat na léto?

Výběr termoprádla je díky jeho univerzálnosti vcelku jednoduchý. Vybírat si můžete mezi materiály, podle ceny, designu a vzhledu a využít zkušeností (recenzí) ostatních zákazníků. 

Důležitá je u termoprádla funkčnost, která je daná použitím aktivních materiálu. Zatímco klasické oblečení bývá obvykle z bavlny, tak termoprádlo je ušito z funkčních materiálů - polzamid, polypropylen (POP), elasten, polyester (PES). Můžete se také setkat s polyuretanem, polyamidy a kombinací i s bavlnou, viskózním hedvábím, nebo s merino vlnou.

Termoprádlo pro všechna roční období

Většinou můžete vybírat ze tří typů termoprádla. Základní typ je vhodný pro všechna roční období. Výrobci pak nabízí vylepšené varianty doporučované pro chladnější období, anebo termoprádlo do extrémních podmínek, na hory, ledovce a do mrazu.

Na léto je tedy určena celoroční varianta. Letní nošení termoprádla má tu výhodu, že neabsorbuje pot, ten se může rychleji vypařovat, nedochází k přehřátí organismu a redukuje se vnější teplota kůže.

Vhodným materiálem na léto je např. Coolmax - polyesterové vlákno. Důležité je, aby v létě odváděl co nejúčinněji pot od pokožky do vnější vrstvy termoprádla. 

Mimochodem vlákno Coolmax je testováno i jezdci slavné rallye Dakar. Další užitečnou vlastností termoprádla je jeho antibakteriální efekt a eliminace zápachu. Toho se dosahuje molekulami stříbra. Tím se už dostáváme k pokročilým nanotechnologiím, českému vynálezu pro funkční oblečení.

Jaké termo oblečení nosit?

Základem je spodní prádlo, funkční trička (s krátkým, do chladnějšího léta i s dlouhým rukávem), dále termo kraťasy, nebo kalhoty - na běh, na kolo, ale i na cvičení v tělocvičně, nebo na venkovní fitness. 

Novinkou jsou také funkční sportovní podprsenky a různé doplňky, jako jsou nákrčníky, podkolenky, punčochy, které můžete kombinovat i s kompresním oblečením pro zvýšení sportovního výkonu a účinnější regeneraci.

Výběr je opravdu veliký, každopádně nákupem termo prádla neprohloupíte a získáte skvělé oblečení pro nejvyšší komfort při letním sportování. A navíc je termoprádlo vhodné i na běžné nošení.